درباره ما

با توکل بر خدای متعال در تیرماه  1387 “گروه رصدی-اخترشناسی مها” با محوریت شناخت و بومی سازی تکنولوژی های رصدی در شهرستان مهدیشهر واقع در استان سمنان پس از ۲ سال فعالیت مطالعاتی (از سال ۱۳۸۵) رسماً آغاز به کار کرد.

اهم فعالیت های این گروه در این مدت ساخت رادیو تلسکوپ جهت مصارف تحقیقاتی و همچنین طراحی و ساخت بیش از ۱۰ ساعت آفتابی و رصدخانه می باشد.

فعالیت های گروه در زمینه ساختمانی از مردادماه ۱۳۸۹ به سوی نظارت پروژه های ساختمانی شهرک های ویلایی هدفمند شد که می توان به نظارت پروژه دهکده پارسیان سنگسر (مهدیشهر) نام برد. شایان ذکر است در زمینه هوا-فضا در این مدت چندین پروژه مهم من جمله آنالیز ساختار چندین پرنده سرنشین دار و همچنین شاتل فضایی انجام گرفت.

در سال۱۳۹۰ با بررسی بازار کشور تصمیم برآن شد تا گروه در دو رسته خدماتی (به منظور درآمد زایی) و تولیدی با ۴۰ عنوان طرح اولیه وارد شود تا پس از اتمام فرصت مطالعاتی از هر رسته یک طرح برگزیده شود.

در مهرماه ۱۳۹۰ معاونت فناوری حفاظت این گروه راه اندازی شد و سرویس های فروش، نصب، نگهداری و تعمیر سیستم های حفاظتی و مداربسته راه اندازی شد. در همین راستا فعالیت هایی تحقیقاتی در زمینه کنترلر های رادیویی و تله کامند انجام شد.

در سال ۱۳۹۱ با تمرکز گروه بر دو موضوع فعالیت خدماتی و تولیدی، دو دستاورد طراحی اولین پرنده عمودپرواز و روش شستشوی خودرو بدون آب پس از یک سال تلاش مداوم اعضای گروه به نتیجه رسید و فاز آزمایشی این طرح در کشور آغاز شد. در اسفند همان سال نام “بالابان” بر گروه نهاده شد تا بیانگر سیاست های تعالی جویانه گروه باشد.

گروه بالابان از فروردین ۱۳۹۲ در جهت ورود به مرکز رشد پارک علم و فناوری گام برداشت که با استقبال این ارگان مواجه شد و در مقطع رشد مقدماتی با ایده محوری تولید ربات های پرنده در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان پذیرفته شد.

به موازات این روند و به طور همزمان تیم شستشوی نانو با انتخاب سمنان به عنوان دفتر مرکزی، در چندین شهر از کشور شروع به فعالیت کرد.

در دی ماه ۱۳۹۲ ، مصطفی خادمیان، مدیر تیم بالابان به پاس فعالیت های مستمر و هدفمند در مبحث تحقیق و توسعه (R&D) به عنوان مدیر برتر کشور، در اولین همایش ملی یکصد مدیر برتر انتخاب گردید.

در ابتدای سال ۱۳۹۳ این تیم به عنوان کارآفرین برتر کشور در چهارمین کنگره ملی کارآفرینی و کیفیت که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، انتخاب گردید.

شایان ذکر است در همایش فوق در قدردانی از این تیم به منظور فعالیت صادقانه در زمینه کارآفرینی و کیفیت، نشان ملی افتخار کارآفرینی و کیفیت به این گروه اهدا شد.

در بهمن ماه ۱۳۹۳ گروه بالابان با ترفیع درجه در مرکز رشد فناوری استان سمنان در مقطع رشد پذیرفته شد.

پس از تصویب هیئت مدیره گروه و همچنین مرکز رشد فناوری استان، تصمیم برآن شد تا شرکت به صورت سهامی خاص ثبت شود و این مصوبه در اسفند ۱۳۹۳ اجرایی شد که در ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ، شرکت سپنتا بالابان سپهر به شماره ۴۷۰۰۴۹ ثبت شد.

 

 

در حال حاضر رسته های فعالیتی زیر را میتوان برای شرکت نام برد:

۱- ساخت، فروش، پرواز، خدمات پس ازفروش، نگهداری و تعمیر پرنده های بدون سرنشین و هدایت پذیر از دور.

۲- تولید، توزیع وخدمات نانو نظیر شستشوی خودرو، فرش، مبلمان و… بدون آب و با مواد نانو به صورت سیار و سرویس در محل

۳- انجام امور کار در ارتفاع ( شستشوی نما، پیچ کاری و…)

۴- فروش، نصب، نگهداری و تعمیر سیستم های حفاظتی و دوربین مداربسته، گیت، اعلان حریق و…

۵- پژوهش و تحقیقات و همچنین پذیرش پشتیبانی و هاستینگ تحقیقات و امور محققین

۶- نورپردازی داخلی و خارجی، رنگ آمیزی، ساخت دکوراسیون، کنیتکس، دیوارپوش

۷- خدمات مشاوره و برگزاری کلاس های عمومی، مشاوره و حمایت فکری در زمینه های ایجاد اشتغال، کارآفرینی، راه اندازی کسب و کار، سرمایه گذاری، خرید و فروش و همچنین مشاوره خانواده و تربیتی با کمک اساتید مجرب دانشگاه و مرکز رشد فناوری

۸- بازرگانی تضمینی، خرید محصولات با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت به هر مقدار و میزان جهت بازرگانان، فعالان بخش صادرات و …

۹- ارائه خدمات مشاوره ای و تحقیقاتی جهت کاهش آلاینده های زیست محیطی متقاضیان و همچنین مطالعات در زمینه حفظ محیط زیست

۱۰- فروش و خدمات سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر، سایت (هاست و دامین)، سرویس و نگهداری از سرورها و…